Kontaktní telefon +420 773 279 861
Katalog zboží

Pravidla barevného sladění interiéru.

Interiérový styl


Pro výběr záclon nebo závěsů je důležitý styl ve kterém je byt udělán. Pro minimalistický styl s jednobarevnými tapetami a lakonickým nábytkem, by se neměly vybírat závěsy s motivem kytiček, a pro interiér ve venkovském stylu se hodí sofistikované záclony a závěsy s mnoha hedvábnými třásněmi. Všechno musí být harmonické, obzvlášť záclony. Například pro barokní styl se budou hodit varianty s velkým počtem volánů, třásně nebo výzdob. Pro moderní styl jsou vhodné jednoduché a prosté závěsy ze smíšených tkanin.


Na barvě záleží

Klasická kombinace

Tapety a závěsy by měly sedět podle navzájem si podobných barev, ale není třeba si vybírat dvě stejné barvy. V monochromatickém interiéru závěsy by měly podporovat celkový barevný gamut, ale přitom být o několik odstínů světlejší nebo tmavší než tapeta. V opačném případě záclony se budou splývat se stěnami.


Pohrajte si s kontrastem
S modrými nebo hnědými tapetami budou dobře vypadat béžové, bílé nebo písečné záclony. Se zlatými tapetami dobře sedí tyrkysové záclony. Kromě toho pro pokoj s okny směřujícími na sever je lepší si zvolit teplé odstíny, a s okny na jih studené odstíny.

Návrhářský trik
Mnoho profesionálních návrhářů interiérů při výběru tapet a záclon se řídí jednoduchým principem: čím aktivnější a jasnější jsou stěny, tím klidnější by měly být závěsy, nebo naopak. Pro místnosti, ve kterých jsou polepeny monochromatické tapety, se budou výborně hodit výrobky s viditelnými dekorativními prvky (kolečka, svorky, polokruhy) a složitými vzory.

Univerzální řešení
Záclony neutrální barvy (broskev, krémová, béžová, terakota nebo šedá) se budou hodit prakticky ke všem tapetám. Pro zvýšení efektu se mohou přidat některé drobné doplňky (například polštářky) ze stejné látky.

Povrchové zpracování látky
Záleží také na zpracování tkáně. Bude lepší pokud se bude podobat čalounění na nábytku nebo jiným textilním prvkům v místnosti. Samozřejmě není potřeba si objednávat záclony a potahovou látku ze stejného materiálu, ale měly by se navzájem harmonicky navazovat a vypadat dobře na pozadí tapety.

Související produkty

Provázková záclona Ambiance vzor A-1 světle modrá

Provázková záclona Ambiance vzor A-1 světle modrá

Provázková záclona s kostičkovým vzorem. Má tunýlek cca 10cm pro záclonovou tyč. Nabízíme v rozměrech výška 240cm x šířka 300cm nebo výška 170cm x šířka 300cm. Výšku dle potřeby lze zkrátit. ..

199 kč

Koberec kusový černý Darcy 2636A

Koberec kusový černý Darcy 2636A

Krásný koberec s hustým vlasem ve výšce 13mm s moderním vzorem. Kombinace barev: černá , tmavě červená, šedá a smetanová. Nabízíme v rozměrech 80x150cm 100% PolypropyleneDovoz z Turecka..

640 kč

Rafail deka bavlna PS708 hnědá/béžová 150x200cm

Rafail deka bavlna PS708 hnědá/béžová 150x200cm

Krasná deka s moderním vzorem v kombinací hnědé a béžové barev. Krátký vlas, příjemná na dotek. 2 okraje opatřeny třásněmi. Lze využit jako přikrývku nebo přehoz na postel. Rozměr 150x200cm. Praní..

539 kč 349 kč